Vampire World
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.
Vampire World

A world were the vampires exist...this is my true wish
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 dragostea unui vampir...:P

In jos 
AutorMesaj
mira mikuni-chan

mira mikuni-chan


Numarul mesajelor : 314
Varsta : 29
Localizare : ploiesti strada vampirilor
Warn :
dragostea unui vampir...:P Left_bar_bleue0 / 1000 / 100dragostea unui vampir...:P Right_bar_bleue

Data de inscriere : 14/01/2009

dragostea unui vampir...:P Empty
MesajSubiect: dragostea unui vampir...:P   dragostea unui vampir...:P Icon_minitimeMier Ian 21, 2009 5:55 pm

CAPITOUL I

Intr-un sat din Anglia , o tanara fata isi avea locul intr-o casa mare dar fara slujitori si tata, traia cu mama ei , era singura persoana ce ii mai ramase in acea casa. Tanara era pictorita si ii era tare greu sa isi faca treaba in casa si sa mai si picteze, draga de ea ii ramase amintirea crunta a tatalui ei cand a murit... pe aceasta o cheama Jullia...Jullia Woodson , parul era ca abanosul , ochii albastri ca bolta cerului ,corupul ii era ca de zana , totul era frumos la ea, dar nimeni din sat nu o vedea pe afara , statea numai in gradina din spate ce era inconjurata de trandafiri si de ziduri inalte ce o inconjurau.
Intr-o zi , Jullia trecu pe la raul de langa sat sa spele rufele , le vazu pe prietenele mamei ei si se aseza mai incolo , pe rufe erau si uneltele de pictat cu o panza pusa pe rama... se uita la ele si incepu sa picteze .
Termina tabloul si incepu sa spele rufele , dupa un timp veni si una din doamnele de acolo si o intreba:
- Ce iti mai face mama?
Isi ridica privirea spre ea si zambi .
- Foarte bine . Dumneavoastra?
- Eeee... cu dureri de spate si altele , sti tu , asa e la batranete.
- Aham ...
-Tu ce facusi mai devreme ?
-Aaa... am pictat ceva, zambi ea.
-DA?! Pot sa vad ? Doar daca nu te deranjez?
-Nu ma deranjati, a luat tabloul si i-a aratat .
Aceasta se mira la frumusetea tabloului .
-Minunat ... remarcabil tablou , auzi poti sa mil dai sa ii arat cuiva?
-Nu stiu ... ma voi gandi azi , maine va dau raspunsul bine?
-Bine , vin eu la mama ta .
-Bine , va voi astepta acasa. Jullia se ridica isi lua rufele si tabloul si pleca spre casa , pe drum se auzi un mers zbuciumat, in fata ei era fum si ii zari pe fratii McOrald. Mark McOrald nu o vazuse pe Jullia si calul incerca a se opri dar din gresala o calca pe Jullia peste picioare . Erick McOrald , fratele cel mare o vazu pe Jullia pe jos , sari de pe cal si alerga pana la ea , o lua de la mijloc si incerca sa vorbeasca cu frumoasa fata.
-Esti teafara? Spune-mi ce te doare?
-Uh!Picioarele ma dor ... au!!
Erick isi intoarse privirea incruntat la fratele sau mai mic .
- Sa fi atent . " nataraule, minunata fata e lovita si tu faci pe nevinovatul" . Dute si cheamal pe Edmoond sa ma ajute, tu esti prea mic.
Erick o lua in brate si o puse pe spatele calului sau .
-Au! Doamne ce durere, nu stiu cum ma oi descurca singura in casa . Spuse aceasta cu chipul in jos si incepand sa planga
Erick o vazu si o auzi, ii lua manile si ii spuse:
-Imi pare rau ce ti-sa intamplat , imi asum responsabilitatea de a te ajuta in casa ta.
Jullia se uita la chipu lui alb ca varul , la ochii caprui ce i-se oglindise fata ei , la parul lui castaniu ce ii flutura in aer din cauza vantului , era o imajine pe care aceasta isi dorea sa o picteze dar nu avea cum, picioarele ei minunate erau accidentate , nu erau rupte . Veni si micul Mark cu Edmoond calare , Eric o lua incetisor in brate pe Jullia si merse pana in sat usor , aceasta i arata casa si se opri acolo , Edmoond avea o privire mirata " Niciodata nu lam vazut pe domnisorul McOrald atat de responsabil 0.0" , Edmoond ciocani la usa .
-Jullia de ce ai intarziat? oh! Ce s-a intamplat ? Jullia? Ce ai patit?
-Scuze mama ca am intarziat.
-Doamna imi pare rau sa auziti ca fratele meu nechibzuit a calcat-o pe fica voastra pe piioare si nu va mai putea merge, imi asum responsabilitatea de a va ajuta in casa , voi 3 servitoare de la mine si il voi chema pe doctorul satului sa imi spuna ce ne tebuie ca sa i vindecam picioarele.
-Domnule , va multumesc dar cu sau fara Jullia va munci in casa singura , spuse mama Julliei suparata .
Erick se supara si ii spuse:
-Doamna sa stiti ca lovitura picioarelor ei e foarte grava si o sa va coste mult , eu vreau sa va ajut si nu accept un refuz.
Mama Julliei se intrista la partea " o sa va coste mult".
-Bine , accept dar sa nu le vad pe servitoare in camera mea , eu imi fac singura treaba .
Erick era cu zambetul pe buze si se uita la chipul frumos al Julliei .
-Multumesc ! ii spuse aceasta cu lacrimi in ochii , Erick intra in casa, vazu ca casa Julliei ra la fel ca a lui si aceasta facea curatenie inauntru in fiecare zi , chiar daca era lovita. Tablouri incrdibil de minunate erau pe pereti casei.
-Cine a facut aceste tablouri?
Acum si-a dat seama Jullia ca uitase tabloul facut la rau pe drum.
-UH! Am uitat noul tablou langa rau, trebuie sa ma duc sa il iau.
-Draga mea sa sti ca se va duce fatele meu sa ti-l aduca, nu iti face griji.
Mark il auzi pe fratele lui si alerga spre usa pan l cal si merse la rau.Erick ajunsese la camera Julliei si o asezase pe pat.
-E mai bine?
-Desigur , multumesc ca ma ajuti, spuse Jullia rosie in obraji.
-E o problema daca stau si eu pe aici? La mine acasa e plictisitor si vreau sa te ajut, vrau ca eu sa ma ocup de tine, e o problema?
Jullia se facu rosie la fata de la spusele acestuia.
-... nu stiu ce sa zic ... mie cam rusine ...
- Doar nu credeai ca eu te voi imbraca? hahaha!!! incepu a rade. Te va ajuta una din servitoare , eu te voi ajuta in alte chestiuni, de exemplu daca vrei sa mergi afara , te voi duce eu sau daca iti doresti ceva iti iau eu, nu-i o problema, zambi acesta.
Jullia se calma si ii raspunse cu zambetul pe buze.
-Chiar vreau ...
-Ce?
-... sa te pictez, sa iti fac un portret , pot?
-Desigur.
Mark ajunsese cu tabloul in mana , ciocani la usa.
-Intra , spuse Jullia.
- Am adus tabloul frate cum ai cerut.
Acesa puse tabloul laga Jullia, Erick cand il vazu era cu totul confuz, cum poate Jullia sa mai si picteze cand mai si munceste.
-Cum poti sa pictezi mai ales cand mai si muncesti?
-Pai un tablou nu imi ia mult sa il fac , dar mereu fac munca mult mai grea, este pentu mine un mic timp liber .
-Acum o sa ai mult mai mult pana o sa ti-se vindece picioarele , dar pot sa vin si cand nu mai durera, mi-ar placea sa vi la mine acasa sa imi cunosti parinti.
-Mi-ar placea, dar mai e mult pana atunci , asa ca trebuie sa imi treaca cat mai repede durerea.
Se facu intuneric afara si Erick rebuia sa plece. Merse pana la usa camerei ei :
- Ne vedem maine .La revedere printesa mea.
Jullia ramase fara cuvinte la auzul cuvintelor lui , iar acesta pleca. Jullia se uita spre geam la luna noua si isi inchise ochii ."Abia astept sa il vad pe Erick maine." tabloul cu portretul lui era pe noptiera. Jullia incepuse a avea cosmaruri cu el chiar daca ii era amic , il vedea ars pe rug din cauza ca era un demon nocturn, aceasta se trezi brusc si lua tabloul cu el si il lasa pe pat langa ea si adormi , acum nu mai visa urat ci totul era frumos.
Sus In jos
 
dragostea unui vampir...:P
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Vampire World :: Fan Zone :: Fan Fic-
Mergi direct la: